Świat do góry nogami. Warsztat "Anatomia asan odwróconych" 19-20.03.2016

Warsztaty hatha–jogi „Anatomia asan odwróconych”
Poznaj szczegóły i anatomię wyjątkowej grupy pozycji odwróconych nie występujących w żadnym innym systemie ćwiczeń.
Z punktu widzenia fizjologii asany te zwiększają dotlenienie komórek, udrażniają naczynia krwionośne i relaksują współczulny układ nerwowy. Nie każdemu jednak te pozycje przychodzą łatwo.Pojawiają się zawroty głowy, bóle szyi, brak równowagi.
Jak temu sprostać?
Dowiedz się jak pozycje odwrócone wpływają na twój organizm, co takiego dzieję się w Twoim ciele kiedy stoisz na głowie, jakie skutki dla naszego samopoczucia ma przebywanie w świecy, czym jest viparitakarani mudra i czemu służy.
Począwszy od teorii przez praktykę elementarną takich pozycji jak: stanie na głowie, stanie na rękach, świeca, viparitakarani dowiemy się jak wpływają i jak je poprawnie wykonywać aby uniknąć kontuzji.
Wykład z prezentacją, która pomoże zrozumieć działanie pozycji odwróconych oraz zajęcia praktyczne.

Sobota:
9:30 - 12:30 - wprowadznie do stania na rękach i świecy
15:30 - 18:30 - wprowadzenie do stania na głowie, viparita karani mudra, joga nidra
18:30 - 19:30 wykład: Anatomia pozycji odwróconych

Niedziela:
09:30 - 11:30 - praktyka pozycji odwróconych i warianty

Warsztat poprowadzi Łukasz Zalewski - kulturoznawca, absolwent podyplomowych studiów z zakresu jogi w AWF Wrocław, od 20 lat praktykuje jogę, od ponad 6 lat uczy w Instytucie Ćwiczeń Psychofizycznych w Opolu, wykładowca Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.
Joga jest dla mnie profilaktyką zdrowotną wykształconą przez dawne cywilizacje oraz doskonałą formą do zachowania uważnego umysłu we współczesnym świecie.

Termin: 19 – 20 marca
Zgłoszenia: T 502 755 650 lub kontakt@domkulturyjogi.pl
Koszt:190zł (płatne 50% przy rezerwacji miejsca, 50% w dniu warsztatów)
Płatności można dokonywać w siedzibie Domu Kultury Jogi lub na konto:
Dom Kultury Jogi 85 1020 4027 0000 1902 1328 6101